برگزاری همایش روز چابهار در هند/ بررسی راهکارهای افزایش مراودات تجارت دریایی ایران و هند از طریق بندر چابهار
معاون امور بندری و اقتصادی اداره کل بنادر و دریانوردی استان گفت همایش روز چابهار امروز ۹ مرداد ماه ۱۴۰۱ برابر با ۳۱ جولای ۲۰۲۲ به میزبانی وزارت بنادر، کشتیرانی و آبراههای دولت هند و با حضور شرکت‌های فورواردر هندی، نمایندگان بخش‌های خصوصی و سفرای کشورهای قزاقستان، قرقیزستان، تاجیکستان، ترکمنستان در محل هتل تاج محل بندر بمبئی آغاز گردید.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اداره کل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان، حسین شهدادی افزود: در این همایش نمایندگان سازمان بنادر و دریانوردی و وزارت راه و شهرسازی به ریاست جلیل اسلامی، عضو هیات عامل و معاون امور بندری و اقتصادی سازمان بنادر و دریانوردی، دبیر و اعضای هیات مدیره انجمن کشتیرانی ایران، مدیران کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران، شرکتهای کشتیرانی و مدیران بخش خصوصی در حوزه عملیات بندری بنادر کشور حضور دارند.

 

 وی اضافه کرد: معرفی بندر چابهار، بررسی راهکارهای افزایش مراودات تجارت دریایی ایران و هند از طریق بندر چابهار و شناسایی راهکارهای رفع موانع ترانزیت کالا از مبدا و مقصد هند به سایر کشورها از طریق بندر چابهار بخشی از اهداف برگزاری این همایش خواهد بود.

 

همچنین نشست‌های تخصصی بین شرکت‌های کشتیرانی و صاحبان کالا با مسئولین گمرکی و بانکی طرف هندی بخش مهم  این همایش یک روزه می باشد.

 

شهدادی با اشاره به نقش بندر چابهار در توسعه تجارت‌های منطقه ای تاکید کرد: اهمیت چابهار باعث شده است روز اختصاصی بندر چابهار توسط دولت هند در یکی از شهرهای مهم تجاری این کشور برگزار گردد.

۹ اَمرداد ۱۴۰۱ ۱۰:۱۳
کد خبر : ۵۸,۹۸۱

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید