پهلوگیری ۸۳ فروند کشتی در بندر چابهار از ابتدای امسال
مدیر کل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان از پهلوگیری ۸۳ فروند انواع کشتی و تخلیه و بارگیری بیش از ۲.۵ میلیون تن واردات و صادرات کالایی از ابتدای امسال در بندر چابهار خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان، قاسم عسکری نسب مدیر کل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان اظهار کرد: از ابتدای سالجاری ۸۳ فروند انواع کشتی در بندر چابهار پهلوگیری شده است که این کشتی ها حامل بیش از ۲.۵ میلیون تن واردات و صادرات انواع کالاها بوده است.

 

وی با اعلام این خبر افزود: از این مقدار، یک میلیون تن انواع کالاهای اساسی از جمله گندم، جو، برنج و ذرت می باشد.

 

وی با اشاره به اینکه ارسال سریع این کالاها به بازارهای هدف سهم مهمی در تنظیم بازار و کنترل قیمت خواهد داشت اضافه کرد: با بهره برداری از انبار ۹ هزار مترمربعی و افزایش ظرفیت نگهداری استاندارد کالا و برخورداری از تجهیزات استراتژیک؛ تخلیه و بارگیری کالای اساسی از این بندر اقیانوسی تداوم یافته و با نرم مطلوب در حال انجام می باشد.

 

مدیر کل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان همچنین افزود: از ابتدای سالجاری تاکنون تخلیه و بارگیری کالاهای غیرنفتی نسبت به مدت مشابه سال قبل ۱۲.۵ درصد رشد داشته است و کالاهای معدنی رشد ۶ برابری را نسبت به مدت مشابه نشان می دهد.

۲۰ آبان ۱۴۰۱ ۰۹:۰۶
کد خبر : ۶۰,۳۹۱

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید