ثبت رکورد ٢٨ درصدی ترانزیت خارجی در دروازه ملل / واردات ۶۱ هزار تن گندم اهدایی هند به افغانستان از طریق بندر شهید بهشتی چابهار/ ویترین متنوع بزرگترین بندر اقیانوسی کشور در ترانزیت خارجی بهره برداری از پنج پروژه بزرگ عمرانی و تجهیزاتی بندر چابهار تا پایان سال/ پروژه های عمرانی بندر چابهار با بیش از ۴۶۰ میلیارد تومان اعتبار و اشتغال زایی مستقیم 708 نفر در دست اجراست گامی دیگر در مسیر رونق تجارت بندر چابهار/ورود اولین محموله شکر صادراتی هند به افغانستان پیام تبریک مدیر کل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان به مناسبت روز کارمند لزوم هم افزایی دستگاه های اجرایی جهت احیای سفرهای دریایی از دروازه ملل/ اشتغال نیروی های بومی در پروژه های عمرانی بندر شهید بهشتی/همت والای بندر چابهار در توسعه زیرساخت ها با عملیات تیم تخصصی بندر چابهار شناور به گل نشسته از ساحل جدا شد پیام تبریک مدیرکل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان به مناسبت هفته دولت تداوم انتقال محموله های ترانزیتی گندم اهدایی هند به افغانستان از طریق بندر چابهار/هم افزایی دستگاه های اجرایی استان لازمه پایداری ترانزیت کالا نشست رئیس و اعضای هیأت علمی دانشگاه علم و صنعت در بندر شهید بهشتی چابهار/ارتقاء دانش فنی مدیران و کارکنان بندر چابهار صادرات اولین محموله سنگ کوپ مرمر از طریق بندر شهید بهشتی چابهار/ استفاده از ظرفیت های استراتژیک بندر چابهار برای صادرات کالای معدنی
بازدید سردار صفوی از مجتمع بندری شهید رجایی
سردار رحیم صفوی مشاور مقام معظم رهبری از مجتمع بندری شهید رجایی بازدید کرد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل بنادر و دریانوردی هرمزگان ، سردار صفوی به همراه 60 تن از دانشجویان دانشگاه  دافوس (علوم انتظامی) ضمن بازدید از بخش های مختلف بندر شهید رجایی ، با قابلیت ها و ظرفیت های بزرگترین بندر تجاری بازرگانی کشور آشنا شدند.
مدیر کل بنادر و دریانوردی هرمزگان با ارایه گزارشی در این بازدید ، وجود 70 بندر ، 14 جزیره و 2 هزار و 237 کیلومتر مرز آبی را از جمله مهمترین ظرفیت های استان هرمزگان  نام برد.
علی اکبر صفایی با اشاره به جایگاه سازمان بنادر در مباحث مربوط به دریا وبندر افزود : سازمان بنادر و دریانوردی متولی مباحث مربوط به دریا و بندر در کشور است و طی آن وظایف حاکمیتی و اجرایی بسیاری برعهده دارد که از آن جمله می توان به حفظ ایمنی ، محیط زیست و امینت بنادر و همچنین جستجو و نجات دریایی اشاره کرد.
وی وجود زیرساختهای IT در بنادر استان را قابل توجه خواند و گفت : بخش زیادی از امور بندر و دریایی در سطح بنادر استان خصوصا در بندر شهید رجایی با بهره گیری از زیرساختهایی که در بخش IT فراهم شده انجام می شود که این امر منجر به ارتقای سطح خدمات ، کاهش قیمت تمام شده و افزایش سطح رضایت مشتریان شده است.
صفایی اضافه کرد : 63 درصد فعالیت های تخلیه و بارگیری مواد نفتی و غیرنفتی ، 84 درصد عملیات کانتینری و 97 درصد مسافرتهای دریایی از بنادر هرمزگان صورت می پذیرد که نشان از جایگاه منحصر به فرد بنادر استان می باشد.
وی در بخش دیگری از سخنان خود به رشد سرمایه گذاری بخش خصوصی در بندر شهید رجایی اشاره و تصریح کرد : در حال حاضر بیش از 450 میلیارد تومان سرمایه گذاری از سوی بخش خصوصی داخلی و خارجی اعلام آمادگی شده است که در حال مذاکره قرار دارد.
صفایی گفت : همچنین در حال انجام مذاکره با یک شرکت آلمانی جهت سرمایه گذاری در بخش لجستیک بندر شهید رجایی می باشیم . وی خاطرنشان کرد : این بندر با بهره گیری از 30 خط لاینری با بیش از 80 بندر بزرگ دنیا ارتباط مستقیم دارد.
وی در عین حال در خصوص تاثیر تحریمها بر عملکرد این بندر گفت : آمارها گواه این موضوع است که نه تنها تاثیر منفی نگذاشته بلکه با رشد عملیات در اکثیر فعالیت ها روبرو بودیم که نشان از بی تاثیر بودن تحریم ها بر عملکرد این بندر دارد.
صفایی افزود : همچنین هدفمند کردن یارانه ها منجر به اصلاح و و اقعی شدن تعرفه ها شده و معتقدیم این امر قادر به رشد و توسعه صنعت حمل و نقل در تمامی بخش های آن خواهد شد که با توجه به اهمیت حمل و نقل در اقتصاد ، تاثیر بسزایی بر رشد این بخش خواهد گذاشت.
۱۸ دی ۱۳۸۹ ۰۹:۰۴
کد خبر : ۶,۱۳۲

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید