پیام تبریک مدیرکل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان به مناسبت دهه فجر پهلوگیری اولین کشتی 60 هزار تنی گندم وارداتی در بندر شهید بهشتی چابهار/ورود همزمان ۲ کشتی ۶۰ و ۶۶ هزار تنی کالای اساسی به بندر چابهار تمدید مجوز تطویل موج شکن غربی بندر صیادی رمین نقش کلیدی روابط عمومی در افزایش سهم تجارت بنادر/ بندر چابهار پشتیبان و سوپاپ اطمینان بنادر کشور مسئولان روابط عمومی بنادر باید در تمامی تصمیم سازی های راهبردی حضور داشته باشند/ ظرفیت بی نظیر بندر چابهار برای توسعه کشور/ ضرورت تجهیز روابط عمومی به ابزار و تجهیزات نوین/ توسعه گردشگری دریایی نیازمند تبلیغات وسیع و هوشمندانه تمدید مجوز ساخت دستک رسوب گیر بندر صیادی بریس اولویت ارتقای توان عملیاتی و نقش لجستیکی بندر چابهار آینده بندر چابهار در نگاه رئیس جمهور/نقش کلیدی بندر چابهار در حمل و نقل کشورهای منطقه ضرورت همکاری ایران و هند برای تهیه تجهیزات ساخت بنادر و شبکه ریلی چابهار/ زیرساخت های لازم برای تحقق شبکه ریلی در بندر چابهار وجود دارد بهینه سازی و افزایش ظرفیت خط انتقال برق طرح توسعه بندر شهید بهشتی
هرمزگان قطب دریانوردی می شود
طی مراسمی که به مناسبت فرارسیدن روزجهانی دریانوردی در بندرعباس برگزار شد، از دریانوردان نمونه استان تجلیل شد.

به نقل از روابط عمومی اداره کل بنادر و دریانوردی هرمزگان، این مراسم با حضور آیت‌الله نعیم‌آبادی، نماینده ولی‌فقیه در استان و امام جمعه بندرعباس، استاندار هرمزگان، فرماندهان نظامی و انتظامی، تعدادی از مدیران کل استان شامل اعضای شورای حمل و نقل، مدیران بخش خصوصی و دریانوردان نمونه و همچنین خانواده‌های معظم شهدا برگزار شد.

در این مراسم، امام جمعه بندرعباس در سخنانی بر لزوم شناخت و استفاده مطلوب‌تر از ظرفیت دریا تاکید کرد.

وی درعین‌حال به شعار در نظر گرفته شده برای روز جهانی دریانوردی مبنی بر «پاسخ هماهنگ به دزدی دریایی» اشاره کرد و هماهنگی بیشتر میان نیروهای داخلی و منطقه‌ای را در جهت رفع این مشکل مهم خواند.

نماینده ولی فقیه در استان هرمزگان، دریا را مسأله‌ای مهم خواند و گفت: دریا عزت، کرامت و افتخار ماست و برای اینکه این عزت واقتدار همچنان پابرجا بماند؛ نیازمند است مسؤولین توجه بیشتری به این موضوع داشته باشند.

نعیم‌آبادی لزوم حمایت قاطع‌تر نمایندگان مجلس از طرح‌های دریایی را یادآورد شد و گفت : هیچ سرمایه‌گذاری در دریا بی‌پاسخ نیست و در این زمینه همه مسؤولان باید ازاین نعمت برای رفع مشکل بیکاری منطقه استفاده کنند.

امام جمعه بندرعباس توجه جدی به مسأله صنعت کشتی‌سازی را لازمه پیشرفت و محرومیت‌زدایی عنوان کرد و گفت: هرمزگان یک استان دریایی و چهره استان نیز تجارت است، باید تلاش کنیم این تجارت پررنگ‌تر نمایان شود.

وی همچنین با اشاره به مشکلات بندر قدیمی تیاب، خواستار توجه جدی مسؤولان در جهت رفع مشکلات این منطقه شد.

نعیم‌آبادی همچنین با اشاره به اقدامات مهم انجام‌شده در بخش بنادر در سطح استان هرمزگان، از اقدامات انجام‌شده در این بخش تقدیر کرد و تلاش‌های مجموعه اداره کل بنادر و دریانوردی هرمزگان را ستود.

استاندار هرمزگان نیز در این مراسم گفت: جامعه دریایی نقش بسزایی در تحولات دریایی دارند.

 

ابراهیم عزیزی در سخنانی با اشاره به نقش پررنگ دریا در تحولات جهانی و منطقه‌ای افزود: امروز بخش اعظمی از تجارت وابسته به دریاست که این نشان از جایگاه این بخش دارد.

وی افزود: امروزه، دریانوردی منبع مهم درآمدی بسیاری از کشورهای در حال توسعه است؛ بنابراین، باید تلاش شود از این جایگاه باعظمت غافل نشویم.

عزیزی از صنعت کشتیرانی بعنوان یکی از مطرح‌ترین صنایع جهان یاد کرد و افزود: ایران عزیز در حوزه تحولات دریایی و صنعت دریانوردی جایگاه برجسته‌ای دارد؛ به طوری که پیشینه دریانوردی در ایران به بیش از یک هزار سال پیش از میلاد برمی‌گردد.

استاندار هرمزگان تصریح کرد: باید با بهره‌گیری از قابلیت‌های کم‌نظیر این بخش و همچنین استفاده از پیشینه و تجربه‌های دریانوردی، این بخش خودش را بیش از پیش نشان دهد.

وی بر شناخت بیشتر ظرفیت‌های دریایی تأکید کرد و افزود: ظرفیت‌های بی شماری در این بخش وجود دارد که باید مورد توجه قرار بگیرد.

عزیزی سهم بیشتر دریانوردی از اشتغال را خواستار شد و گفت: صنعت دریانوردی می‌تواند مشکلات اشتغال استان و حتی کشور را رفع کند.

مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان نیز در این مراسم به شعار امسال روزجهانی دریانوردی اشاره کرد و افزود: خوشبختانه کشورمان در این بخش با اقتدار بخش نظامی پاسخ خوب و مناسبی به این موضوع داده است به طوری که علیرغم ادعاهای مدعیان، بخش نظامی توانست موفقیت‌های ارزشمندی در این راه بدست آورد و در سازمان جهانی دریانوردی نیز مورد تشویق قرار گیرد.

علی‌اکبر صفایی درعین حال، برقراری امنیت در حوزه آب‌های سرزمینی و بین‌المللی را افتخاری برای نظام مقدس جمهوری اسلامی عنوان کرد.

وی گفت: استان هرمزگان با دارا بودن 2 هزار و 237 کیلومتر مرز آبی، 14 جزیره، 72 بندر، 52 هزار دریانورد و تردد 120 هزارفروند شناور یک استان کاملا دریایی است.

صفایی همدلی و هماهنگی میان ارگان‌های دریایی هرمزگان را نشان از وحدت در جهت رشد و توسعه استان عنوان کرد و گفت: پشتیبانی مجموعه نظامی و انتظامی استان باعث شده حمل‌ونقل دریایی با آسودگی خاطر صورت پذیرد و این امر به توسعه تجارت در استان و کشور منجر شده است.

گفتنی است، متن پیام مهندس سیدعطاءالله صدر، معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی، نیز در این مراسم توسط مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان قرائت شد.

همچنین متن پیام دبیرکل سازمان جهانی دریانوردی نیز در این مراسم توسط الله‌مراد عفیفی‌پور، معاون دریایی و بندری اداره کل بنادر و دریانوردی هرمزگان، خوانده شد.

 

در این مراسم که تعدادی از کاپیتان‌های کشتی‌های خارجی هم حضور داشتند؛ از خانواده معظم شهیدان حسن حامدی رودانی، کیومرث دهقانی و شعبان طیاری تقدیر شد. همچنین از 46 دریانورد نمونه استان نیز با اهدای لوح سپاس تقدیر شد.

 

در حاشیه این مراسم اولین نمایشگاه عکس، اسناد قدیمی بنادر و دریانوردی نیز برگزار شد که با استقبال حاضران همراه بود. برپایی نمایشگاهی تحت عنوان میثاق با شهدا از دیگر برنامه‌های جنبی این برنامه بود که در آن 15 شهید اداره کل بنادر ودریانوردی هرمزگان به تصویر کشیده شد و مدعوین با قرائت فاتحه یاد و خاطره آنها را گرامی داشتند. از برگزیدگان این جشنواره نیز در مراسم تقدیر شدند.

 

لیست دریانوردان نمونه استان هرمزگان در سال 1390
1-
ناخدا دوم عرشه بابک عبدالهی از منطقه یکم نداجا
2-
ناوسالارسوم پاسدار علی حبیبیان از منطقه یکم ندسا
3-
ناوبان یکم پاسدارمهدی اسکندرپور از منطقه یکم ندسا
4-
ناوبان دوم پاسدار علی ترکی از منطقه یکم ندسا
5-
ناوبان سوم پاسدار الله‌‌کرم  باقری از منطقه یکم ندسا
6-
محمد جواد محسنی از کشتیرانی هوپاد دریا
7-
امید نصیبی از کشتیرانی هوپاد دریا
8-
مهندس محمد شریفی از شرکت کشتی سازی فراساحل ایران
9-
رضا حسون زاده از شرکت تایدواترخاورمیانه
10 –
غلامرضا فخار حکمی از شرکت نگین سبز
11-
مهدی غریب پور از شرکت آماکو
12 -
ابراهیم مبرا از شرکت فراساحل پارسیان
13-
محمدهمتی کشاری از شرکت بناگسترکرانه
14 -
عبدالرحمان سرودی گلستانی از اداره کل حفاظت محیط زیست هرمزگان
15-
محمد ابراهیمی از تعاونی لنج داران بندرکنگ
16 -
حسین آژ از تعاونی قایق داران بندرعباس
17 -
حسین فلاح از اداره کل جمعیت هلال احمراستان هرمزگان
18 -
محمد ملاحی لافتی از ناخدای موتورلنج
19 -
عبدالنبی چربدست دریانورد نمونه بندرلنگه
20-
سید بهادر شیخ الاسلامی دریانورد نمونه بندر قشم
21-
عباس بهرامیان دریانورد نمونه بندر قشم
22-
احمد باقربیگی دریانورد نمونه بندرشهیدباهنر
23 -
سیدضیاءالدین پراینده دریانورد نمونه بندرشهیدباهنر
24-
اشکان شاملونیا دریانورد بندرکیش
25 -
مهدی بشیری دریانورد نمونه بندر شهید رجایی
26-
محسن محسن پور دریانورد نمونه بندر شهید رجایی
27-
احمد  فتحی پور دریانورد نمونه بندر شهید رجایی
28 -
شهداد  سید اسماعیلی دریانورد نمونه بندر شهید رجایی
29 -
جمشید  شکوهی دریانورد نمونه بندر شهید رجایی
30-
حسن محمدی دریانورد نمونه بندر شهید رجایی
31-
فرهاد آرزومندی دریانورد نمونه بندر شهید رجایی
32-
افشین کارگرفرد دریانورد نمونه بندر شهید رجایی
33-
سعید  حبیب لی دریانورد نمونه بندر شهید رجایی
34-
حسین امامدوست دریانورد نمونه بندر شهید رجایی
35 -
حسین مرتضایی دریانورد نمونه بندر شهید رجایی
36 -
محمد جواد خشان دریانورد نمونه بندر شهید رجایی
37-
تایماز مرادی دریانورد نمونه بندر شهید رجایی
38-
محمد علی روستایی دریانورد نمونه بندر شهید رجایی
39 -
محمد شهبا دریانورد نمونه بندر شهید رجایی
40-
امیر مهدی معتمدی دریانورد نمونه بندر شهید رجایی
41-
احمد جهاد سروستانی دریانورد نمونه بندر شهید رجایی
42-
مجید پوراسکندری دریانورد نمونه بندر شهید رجایی
43-
محسن اوج هرمزی دریانورد نمونه بندر شهید رجایی
44-
حجت صالحی دریانورد نمونه بندر شهید رجایی
45-
محمدتقی عبدی دریانورد نمونه بندر شهید رجایی
46 -
هاشم عطاردی دریانورد نمونه بندر شهید رجایی

 

۱۱ مهر ۱۳۹۰ ۱۰:۳۷
- |
کد خبر : ۷,۹۳۱

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید