ورود 4 کشتی حامل نهاده های دامی از ابتدای مهرماه امسال در بندر چابهار/ تخلیه و بارگیری کالای اساسی؛ مهم ترین اولویت بندر چابهار/ لزوم توجه دولت به افزایش جریان مبادلات کالایی در چابهار برگزاری جشن هفته وحدت در بندر چابهار ارتقای ارتباطات دریایی کشور در گرو تکمیل و اجرای طرح جامع/ روند مثبت پیشرفت پروژه های زیرساختی بندر چابهار اولین جلسه کمیته مخابرات دریایی بنادر جنوبی کشور در بندر چابهار افزایش 63 درصدی عملیات تخلیه و بارگیری کالا در بندر چابهار نرم مثبت تخلیه و بارگیری کالاهای اساسی در بندر چابهار/بارگیری و خروج 70 درصد کالاهای اساسی تخلیه شده مانور امداد و نجات و اطفای حریق شناورهای سنتی در بندر چابهار برگزار شد پهلوگیری 6 کشتی حامل 340 هزار تن کالای اساسی در بندر چابهار/ خروج روزانه 2500 تن کالا از بندر چابهار برگزاری مانور آمادگی مقابله با آلودگی نفتی در بندر چابهار تسهیلات ویژه به خطوط کشتیرانی و سرمایه‌گذارانی که کالای صادراتی و وارداتی خود را از طریق چابهار عبور دهند/ شناسایی فرصت های سرمایه گذاری در بندر شهید بهشتی چابهار/ عزم خوبی برای رونق چابهار شکل گرفته است
بررسی ورود کالاهای وارداتی خدمه کشتی های زیر پانصد تن در بندر چابهار

        ورود کالا برای ملوان و کارکنان لنج های تجاری زیر پانصد تن تا سقف پانزده میلیون ریال مجاز است.

       سیاوش رضوانی مدیر کل بنادر و دریانوردی استان سیستان و بلوچستان در جلسه بررسی ورود کالاهای وارداتی توسط ملوانان و کارکنان که با حضور غلامعلی گنجعلی معاون سازمان توسعه بازرگانی خارجی استان سیستان و بلوچستان نمایندگانی از اداره کل تعاون، ستاد نظارت گمرکات استان، رئیس اداره تجارت الکترونیک، ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز، گذرنامه، دریابانی، گمرک، اداره غله و ... برگزار شد افزود : دولت برای تسهیل و ثبت و ضبط و نظارت بر ورود و خروج کالا از مبادی مرزی طبق نامه شماره 116674 ت 545059 مورخ 8/6/90 مصوبه هیأت وزیران هر یک از ملوانان و کارکنان لنج های تجاری زیر 500 تن مجازند طی چهار نوبت در سال و هر نوبت تا سقف پانزده میلیون ریال با معافیت سود بازرگانی کالا وارد کشور نمایند.

وی افزود : کالاهای قابل ورود و میزان آن بر حسب شرایط استانهای ساحلی توسط کارگروه با مسئولیت وزارت صنعت و معدن و تجارت، جهاد کشاورزی، بهداشت درمان و آموزش، امور اقتصادی و ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز می باشد.

رضوانی گفت : استان سیستان و بلوچستان بیشترین دریانورد را در سطح استانهای ساحلی دارد و با مصوبه این طرح می توانیم بالاترین اشتغال زایی را در منطقه داشته باشیم.

در ادامه غلامعلی گنجعلی معاون توسعه بازرگانی خارجی استان سیستان و بلوچستان افزود : افرادی می توانند از این مزایا استفاده کنند که سفر آنان به کشورهای حوزه جنوبی خلیج فارس با عناوین ملوان، خدمه و کارکنان باشد.

وی تصریح کرد : ما در تلاشیم در طی این نشست برای استان سیستان و بلوچستان علاوه بر کشورهای حوزه خلیج فارس کشور همسایه پاکستان را در این مصوبه به لیست پیشنهادی قوانین صادرات و واردات اضافه کنیم. زیرا پیشنهادات بر اساس مصوبه قانون ساماندهی مبادلات مرزی و مصوبه هیأت وزیران ورود کالاها به صورت منطقه ای است.

گنجعلی اظهار داشت : بر اساس لیست پیشنهادی ورود کالا در 2 بخش ارزاق عمومی و لوازم خانگی است. در بخش ارزاق عمومی 12 مورد کالاهایی از قبیل برنج خوراکی، چای، قهوه، نسکافه انواع روغن خوراکی، قند و شکر، ادویه جات، کمپوت و میوه های گرمسیری می باشد.

در بخش لوازم خانگی کالاهایی از قبیل پتو، جاروبرقی، موتورلنج و قایق، دوچرخه، تلویزیون 20 اینچ به بالا، کولرهای گازی، موتورژنراتور با 20 کیلووات تولید برق، قطعات کامپیوتر و لب تاپ، دوربین های عکاسی و فیلمبرداری،  انواع لاستیک سبک و سنگین، عینک و ... می باشد.

معاون توسعه تجارت بازرگانی خارجی گفت : کالاها در بخش ارزاق عمومی از 30 تا 100 درصد سود بازرگانی معافند اما در بخش لوازم خانگی که 70 قلم جنس می باشد از تخفیف 50 درصدی بهره مند می شوند.

در پایان گنجعلی اظهار امیدواری کرد مصوبه قانون ساماندهی مبادلات مرزی در سال 91 جنبه اجرایی پیدا می کند.

900723-2  900723

 

۲۳ مهر ۱۳۹۰ ۰۸:۵۸
کد خبر : ۸,۲۲۲

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید