پیام تبریک مدیرکل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان به مناسبت دهه فجر پهلوگیری اولین کشتی 60 هزار تنی گندم وارداتی در بندر شهید بهشتی چابهار/ورود همزمان ۲ کشتی ۶۰ و ۶۶ هزار تنی کالای اساسی به بندر چابهار تمدید مجوز تطویل موج شکن غربی بندر صیادی رمین نقش کلیدی روابط عمومی در افزایش سهم تجارت بنادر/ بندر چابهار پشتیبان و سوپاپ اطمینان بنادر کشور مسئولان روابط عمومی بنادر باید در تمامی تصمیم سازی های راهبردی حضور داشته باشند/ ظرفیت بی نظیر بندر چابهار برای توسعه کشور/ ضرورت تجهیز روابط عمومی به ابزار و تجهیزات نوین/ توسعه گردشگری دریایی نیازمند تبلیغات وسیع و هوشمندانه تمدید مجوز ساخت دستک رسوب گیر بندر صیادی بریس اولویت ارتقای توان عملیاتی و نقش لجستیکی بندر چابهار آینده بندر چابهار در نگاه رئیس جمهور/نقش کلیدی بندر چابهار در حمل و نقل کشورهای منطقه ضرورت همکاری ایران و هند برای تهیه تجهیزات ساخت بنادر و شبکه ریلی چابهار/ زیرساخت های لازم برای تحقق شبکه ریلی در بندر چابهار وجود دارد بهینه سازی و افزایش ظرفیت خط انتقال برق طرح توسعه بندر شهید بهشتی
بررسی ورود کالاهای وارداتی خدمه کشتی های زیر پانصد تن در بندر چابهار

        ورود کالا برای ملوان و کارکنان لنج های تجاری زیر پانصد تن تا سقف پانزده میلیون ریال مجاز است.

       سیاوش رضوانی مدیر کل بنادر و دریانوردی استان سیستان و بلوچستان در جلسه بررسی ورود کالاهای وارداتی توسط ملوانان و کارکنان که با حضور غلامعلی گنجعلی معاون سازمان توسعه بازرگانی خارجی استان سیستان و بلوچستان نمایندگانی از اداره کل تعاون، ستاد نظارت گمرکات استان، رئیس اداره تجارت الکترونیک، ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز، گذرنامه، دریابانی، گمرک، اداره غله و ... برگزار شد افزود : دولت برای تسهیل و ثبت و ضبط و نظارت بر ورود و خروج کالا از مبادی مرزی طبق نامه شماره 116674 ت 545059 مورخ 8/6/90 مصوبه هیأت وزیران هر یک از ملوانان و کارکنان لنج های تجاری زیر 500 تن مجازند طی چهار نوبت در سال و هر نوبت تا سقف پانزده میلیون ریال با معافیت سود بازرگانی کالا وارد کشور نمایند.

وی افزود : کالاهای قابل ورود و میزان آن بر حسب شرایط استانهای ساحلی توسط کارگروه با مسئولیت وزارت صنعت و معدن و تجارت، جهاد کشاورزی، بهداشت درمان و آموزش، امور اقتصادی و ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز می باشد.

رضوانی گفت : استان سیستان و بلوچستان بیشترین دریانورد را در سطح استانهای ساحلی دارد و با مصوبه این طرح می توانیم بالاترین اشتغال زایی را در منطقه داشته باشیم.

در ادامه غلامعلی گنجعلی معاون توسعه بازرگانی خارجی استان سیستان و بلوچستان افزود : افرادی می توانند از این مزایا استفاده کنند که سفر آنان به کشورهای حوزه جنوبی خلیج فارس با عناوین ملوان، خدمه و کارکنان باشد.

وی تصریح کرد : ما در تلاشیم در طی این نشست برای استان سیستان و بلوچستان علاوه بر کشورهای حوزه خلیج فارس کشور همسایه پاکستان را در این مصوبه به لیست پیشنهادی قوانین صادرات و واردات اضافه کنیم. زیرا پیشنهادات بر اساس مصوبه قانون ساماندهی مبادلات مرزی و مصوبه هیأت وزیران ورود کالاها به صورت منطقه ای است.

گنجعلی اظهار داشت : بر اساس لیست پیشنهادی ورود کالا در 2 بخش ارزاق عمومی و لوازم خانگی است. در بخش ارزاق عمومی 12 مورد کالاهایی از قبیل برنج خوراکی، چای، قهوه، نسکافه انواع روغن خوراکی، قند و شکر، ادویه جات، کمپوت و میوه های گرمسیری می باشد.

در بخش لوازم خانگی کالاهایی از قبیل پتو، جاروبرقی، موتورلنج و قایق، دوچرخه، تلویزیون 20 اینچ به بالا، کولرهای گازی، موتورژنراتور با 20 کیلووات تولید برق، قطعات کامپیوتر و لب تاپ، دوربین های عکاسی و فیلمبرداری،  انواع لاستیک سبک و سنگین، عینک و ... می باشد.

معاون توسعه تجارت بازرگانی خارجی گفت : کالاها در بخش ارزاق عمومی از 30 تا 100 درصد سود بازرگانی معافند اما در بخش لوازم خانگی که 70 قلم جنس می باشد از تخفیف 50 درصدی بهره مند می شوند.

در پایان گنجعلی اظهار امیدواری کرد مصوبه قانون ساماندهی مبادلات مرزی در سال 91 جنبه اجرایی پیدا می کند.

900723-2  900723

 

۲۳ مهر ۱۳۹۰ ۰۸:۵۸
کد خبر : ۸,۲۲۲

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید