پیام تبریک مدیرکل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان به مناسبت دهه فجر پهلوگیری اولین کشتی 60 هزار تنی گندم وارداتی در بندر شهید بهشتی چابهار/ورود همزمان ۲ کشتی ۶۰ و ۶۶ هزار تنی کالای اساسی به بندر چابهار تمدید مجوز تطویل موج شکن غربی بندر صیادی رمین نقش کلیدی روابط عمومی در افزایش سهم تجارت بنادر/ بندر چابهار پشتیبان و سوپاپ اطمینان بنادر کشور مسئولان روابط عمومی بنادر باید در تمامی تصمیم سازی های راهبردی حضور داشته باشند/ ظرفیت بی نظیر بندر چابهار برای توسعه کشور/ ضرورت تجهیز روابط عمومی به ابزار و تجهیزات نوین/ توسعه گردشگری دریایی نیازمند تبلیغات وسیع و هوشمندانه تمدید مجوز ساخت دستک رسوب گیر بندر صیادی بریس اولویت ارتقای توان عملیاتی و نقش لجستیکی بندر چابهار آینده بندر چابهار در نگاه رئیس جمهور/نقش کلیدی بندر چابهار در حمل و نقل کشورهای منطقه ضرورت همکاری ایران و هند برای تهیه تجهیزات ساخت بنادر و شبکه ریلی چابهار/ زیرساخت های لازم برای تحقق شبکه ریلی در بندر چابهار وجود دارد بهینه سازی و افزایش ظرفیت خط انتقال برق طرح توسعه بندر شهید بهشتی
معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان حفاظت محیط زیست کشور گفت: ششهزار و 500 میلیارد ریال اعتبار برای انتقال آب از کردستان به دریاچه ارومیه در نظر گرفته شده است.

محمدجواد محمدی زاده افزود: برای احیاء دریاچه ارومیه جابه جایی حوضه به حوضه انتقال آب مورد توافق قرار گرفته است.

وی اضافه کرد:‌ طرح انتقال آب از کردستان به سمت این دریاچه به طول 140 کیلومتر در حال اجرا می باشد و قرار است در مدت پنج سال به اتمام برسد.

وی ادامه داد: چنانچه بودجه و اعتبارات به صورت کامل به این طرح تخصیص یابد، می توان زمان بهره برداری از این طرح را به سه سال کاهش داد.

معاون رئیس جمهور گفت:‌ همچنین طبق برنامه های ارائه شده، قرار است بخشی از حقابه ارس به دریاچه ارومیه بریزد که این طرح توسط وزارت نیرو در حال بررسی می باشد.

محمدی زاده افزود:‌ اصلاح روش های آبیاری در منطقه نیز می تواند در احیاء دریاچه ارومیه نقش اساسی داشته باشد که در همین راستا وزارت جهاد کشاورزی بالغ بر یک هزار و 640 میلیارد ریال به استانهای آذربایجان شرقی و غربی اختصاص داده است.

به گفته محمدی زاده، این بودجه امسال یک هزار و 500 میلیارد ریال دیگر افزایش یافته تا روش های صنعتی جایگزین روش های سنتی شود.

وی یادآور شد: از محل آورد رودخانه ها و اصلاح روش های آبیاری بالغ بر یک میلیارد مترمکعب آب برای دریاچه ارومیه تامین خواهد شد.

وی به بارور کردن ابرها اشاره کرد و گفت:‌ بارور کردن ابرها می تواند یکی از کارهای مهم در جهت تامین آب دریاچه ارومیه باشد و از ابتدای سال جاری سعی شده که با استفاده از این تکنولوژی بخشی از آب مورد نیاز این دریاچه تامین شود.

۵ آبان ۱۳۹۰ ۲۳:۲۴
ایرنا |
کد خبر : ۸,۵۸۴

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید