پیام تبریک مدیرکل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان به مناسبت دهه فجر پهلوگیری اولین کشتی 60 هزار تنی گندم وارداتی در بندر شهید بهشتی چابهار/ورود همزمان ۲ کشتی ۶۰ و ۶۶ هزار تنی کالای اساسی به بندر چابهار تمدید مجوز تطویل موج شکن غربی بندر صیادی رمین نقش کلیدی روابط عمومی در افزایش سهم تجارت بنادر/ بندر چابهار پشتیبان و سوپاپ اطمینان بنادر کشور مسئولان روابط عمومی بنادر باید در تمامی تصمیم سازی های راهبردی حضور داشته باشند/ ظرفیت بی نظیر بندر چابهار برای توسعه کشور/ ضرورت تجهیز روابط عمومی به ابزار و تجهیزات نوین/ توسعه گردشگری دریایی نیازمند تبلیغات وسیع و هوشمندانه تمدید مجوز ساخت دستک رسوب گیر بندر صیادی بریس اولویت ارتقای توان عملیاتی و نقش لجستیکی بندر چابهار آینده بندر چابهار در نگاه رئیس جمهور/نقش کلیدی بندر چابهار در حمل و نقل کشورهای منطقه ضرورت همکاری ایران و هند برای تهیه تجهیزات ساخت بنادر و شبکه ریلی چابهار/ زیرساخت های لازم برای تحقق شبکه ریلی در بندر چابهار وجود دارد بهینه سازی و افزایش ظرفیت خط انتقال برق طرح توسعه بندر شهید بهشتی
بی‌اطلاعی مسئولان وزارت جهاد از وضعیت دریاچه ارومیه
معاون آب و خاک وزارت جهاد کشاورزی درباره تصاحب زمین های اطراف تالاب‌های دریاچه ارومیه و انجام کشاورزی گفت: وزارت جهاد کشاوزی وظایفی را که برعهده داشته انجام داده است اما در این زمینه اطلاعی ندارم.

سید رحیم سجادی درباره انجام وظایفی که در رابطه با دریاچه ارومیه بر عهده وزارت جهاد کشاورزی است، گفت: وزارت جهاد کشاورزی وظایفی را که در این رابطه بر عهده داشته انجام داده است.

وی در ادامه افزود: با توجه به تعهدات وزارتخانه 50 تا 60 درصد اعتبارات لازم برای اصلاح روش های آبیاری در بخش کشاوزی منطقه دریاچه ارومیه به استان ها اختصاص یافته است.

 معاون آب و خاک وزارت جهاد کشاورزی با بیان این که مبلغ اعتباری که به استان ها داده شده را به خاطر نمی آورد، گفت: با توجه به تعهداتی که در شورای راهبری برای وزارت جهاد کشاورزی تعیین شده بودجه مورد نظر را به 3 استان مورد نظر داده ایم.

 وی تأکید کرد: در زمینه بودجه هیچ مشکلی نداریم و مابقی هزینه ها را نیز در آینده پرداخت می کنیم.  سجادی همچنین با اشاره به جلسات تخصصی مجلس شورای اسلامی در رابطه با دریاچه ارومیه گفت: دستورالعمل و آئین نامه ای در کمیسیون کشاورزی در دست بررسی است که اگر در صحن مطرح شود کمک خوبی از سوی دولت و مجلس صورت گرفته است.

 وی گفت: این طرح درباره دریاچه ارومیه و دیگر تالاب ها است که قرار است پس از تصویب مجلس عملیاتی شود.

 سجادی اعلام کرد: تعهدات وزارت جهاد کشاورزی تا سال 90 عملیاتی شده است و تأمین بودجه 60 درصدی در همین راستا بوده است. این مقام مسئول گفت: اگراین بخش از اعتبارات را نیز تأمین کرده ایم به دلیل حساسیت دریاچه ارومیه بوده است و گرنه مصوبات زیادی هستند که هنوز تأمین اعتبار نشده است.

 وی همچنین در پاسخ به این پرسش که وزارت جهاد کشاورزی درباره تصاحب اراضی زمین ها و تالاب های اطراف دریاچه ارومیه  و انجام عملیات کشاورزی در این زمین ها گفت: درباره تصاحب اراضی و انجام عملیات کشاورزی در آن اطلاعی ندارم.

۱۰ آبان ۱۳۹۰ ۱۲:۰۲
مهر |
کد خبر : ۸,۶۷۲
کلیدواژه ها: دریاچه ارومیه 

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید