پیام تبریک مدیرکل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان به مناسبت دهه فجر پهلوگیری اولین کشتی 60 هزار تنی گندم وارداتی در بندر شهید بهشتی چابهار/ورود همزمان ۲ کشتی ۶۰ و ۶۶ هزار تنی کالای اساسی به بندر چابهار تمدید مجوز تطویل موج شکن غربی بندر صیادی رمین نقش کلیدی روابط عمومی در افزایش سهم تجارت بنادر/ بندر چابهار پشتیبان و سوپاپ اطمینان بنادر کشور مسئولان روابط عمومی بنادر باید در تمامی تصمیم سازی های راهبردی حضور داشته باشند/ ظرفیت بی نظیر بندر چابهار برای توسعه کشور/ ضرورت تجهیز روابط عمومی به ابزار و تجهیزات نوین/ توسعه گردشگری دریایی نیازمند تبلیغات وسیع و هوشمندانه تمدید مجوز ساخت دستک رسوب گیر بندر صیادی بریس اولویت ارتقای توان عملیاتی و نقش لجستیکی بندر چابهار آینده بندر چابهار در نگاه رئیس جمهور/نقش کلیدی بندر چابهار در حمل و نقل کشورهای منطقه ضرورت همکاری ایران و هند برای تهیه تجهیزات ساخت بنادر و شبکه ریلی چابهار/ زیرساخت های لازم برای تحقق شبکه ریلی در بندر چابهار وجود دارد بهینه سازی و افزایش ظرفیت خط انتقال برق طرح توسعه بندر شهید بهشتی
ابرهای ارومیه بارور می‌شوند
رئیس سازمان محیط زیست با اعلام بومی شدن تکنولوژی بارور کردن ابرها در کشور گفت: تکنولوژی بارور کردن ابرها امسال 3 بار در دریاچه ارومیه اجرا شده و کاملاً هم جواب داده است.

محمد جواد محمدی‌زاده در خصوص موضوع بارور کردن ابرها اظهار داشت: موضوع بارور کردن ابرها تجربه موفق جمهوری اسلامی ایران است که توسط وزارت نیرو به خوبی انجام شده است.

وی ادامه داد: پروژه بارور کردن ابرها کاملاً بومی شده است و در این پروژه در حقیقت ابری که در آسمان است، با برنامه‌ای که به آن می‌دهند و شلیک نقره‌ای که به آن انجام می‌شود، بارور شده و در نقاطی که به آن برنامه داده می‌شود، ریزش اتفاق می‌افتد.

محمد‌ی‌زاده افزود: تجربه تکنولوژی بومی کردن ابرها در تعدادی از کشورها وجود داشت و ایران نیز با توافقی که در سال‌های گذشته یعنی حدود 5 تا 6 سال قبل با کشور روسیه داشت، کار مشترکی در این خصوص انجام داد.
معاون رئیس جمهوری گفت: ما هم‌اکنون این صنعت را کاملاً بومی کرده‌ایم یعنی از هواپیما تا متخصصان و تکنولوژی آن در ایران کاملاً بومی شده است.
وی افزود: سال گذشته تکنولوژی بارور کردن ابرها یک بار در تهران انجام شد و نتیجه آن کاملاً مثبت بود همچنین 3 بار در دریاچه ارومیه و در استان‌های یزد، کرمان، خراسان جنوبی و سیستان و بلوچستان نیز اجرا شد.

محمدی‌زاده تصریح کرد: تلاش ما امسال بر این است که با استفاده بیشتر و بهتر در کانون‌هایی که بحران‌های آبی دارد یعنی چه در مکان‌هایی که بارندگی نیاز دارد و وزارت نیرو و جهاد کشاورزی به توافق می‌رسند و چه در زیست بوم‌ها و کانون‌هایی که تولید ریزگرد شن‌های روان وجود دارد، این برنامه را اجرا کنیم.

رئیس سازمان محیط زیست اظهار داشت: تکنولوژی بارور کردن ابرها در دریاچه ارومیه اجرا شده است و کاملاً هم جواب داده است و در هامون، یزد و خوزستان نیز اجرا خواهد شد.

 

 

۱۱ آبان ۱۳۹۰ ۱۲:۵۳
فارس |
کد خبر : ۸,۶۹۸
کلیدواژه ها: محیط زیست 

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید