طرح توسعه بندر چابهار فراتر از برنامه زمان ‌بندی در حال اجراست برگزاری تمرین (Drill) مقابله با آلودگی نفتی با محوریت استفاده از مواد دیسپرسنت در بندر چابهار نصب آینه های محدب سقفی در ورودی و خروجی درب های بنادر شهید بهشتی و شهید کلانتری چابهار بندر چابهار می‌تواند پاسخگوی ترخیص و‌ تامین تمام نیازهای کشور باشد/ کاهش زمان جابجایی کالاهای اساسی از هند به افغانستان به یک هفته پیام مدیر کل بنادر و دریانوردی استان سیستان و بلوچستان به مناسبت "روز جهانی دریانورد" اولین محموله سیمان صادراتی جامبوبگ از بندر شهید کلانتری چابهار/ حمل مستقیم محموله صادراتی از کامیون به شناور/ تامین بار برگشتی شناورهای فلزی با صادرات از بندر شهید کلانتری تصویب کاهش ۲۵ درصدی سود بازرگانی کالاهای وارده از طریق بندر شهید بهشتی ورود چهارمین محموله گندم اهدایی ترانزیتی هندوستان به افغانستان به بندر شهید بهشتی چابهار تیم تخصصی بندر چابهار پیشتاز در حوزه دریایی بین المللی /مسئول کنترل و بازرسی کشتی های بندر چابهار عضو منتخب سازمان بین المللی دریانوردی بهره مندی از مزایای قوانین مناطق آزاد در بزرگترین بندر اقیانوسی کشور/ هم افزایی بندر و منطقه آزاد چابهار برای بهره گیری صاحبان کالا و فعالین اقتصادی از تخفیفات و معافیتها
دانش سنتی ساخت لنج ایران ثبت جهانی شد
چکش نهایی ثبت جهانی دانش سنتی ساخت و دریانوردی با لنج سنتی خلیج فارس، تا ساعتی دیگر در اجلاس اندونزی یونسکو زده می‌شود. این پرونده از جمله مهمترین پرونده‌هایی بود که از ایران برای ثبت جهانی فرستاده شده است.

1 پرونده  از 6 پرونده ارسالی میراث معنوی به اجلاس اندونزی یونسکو صبح امروز ثبت جهانی شد. این پرونده میراث معنوی مربوط به دانش سنتی دریانوردی خلیج‌فارس می‌شود.

صبح امروز پرونده دانش سنتی دریانوردی خلیج فارس در اجلاس اندونزی بررسی و به ثبت جهانی رسید.

 چکش نهایی پرونده دانش سنتی دریانوردی خلیج ‌فارس تا ساعتی دیگز زده می‌شود.

 دانش سنتی خلیج فارس یکی از5 پرونده ارسالی به اجلاس اندونزی یونسکو است. در این اجلاس پرونده میراث معنوی موسیقی اقوام ایرانی،  قصه‌پردازی اجرایی ایرانی و 2 پرونده زری بافی و مخمل بافی نیز از سال گذشته آماده است و پرونده آیین‌های مرتبط با تولد حضرت علی اکبر(ع) بررسی خواهد شد.

۲ آذر ۱۳۹۰ ۱۴:۰۹
میراث فرهنگی |
کد خبر : ۹,۱۳۸

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید