ثبت رکورد ٢٨ درصدی ترانزیت خارجی در دروازه ملل / واردات ۶۱ هزار تن گندم اهدایی هند به افغانستان از طریق بندر شهید بهشتی چابهار/ ویترین متنوع بزرگترین بندر اقیانوسی کشور در ترانزیت خارجی بهره برداری از پنج پروژه بزرگ عمرانی و تجهیزاتی بندر چابهار تا پایان سال/ پروژه های عمرانی بندر چابهار با بیش از ۴۶۰ میلیارد تومان اعتبار و اشتغال زایی مستقیم 708 نفر در دست اجراست گامی دیگر در مسیر رونق تجارت بندر چابهار/ورود اولین محموله شکر صادراتی هند به افغانستان پیام تبریک مدیر کل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان به مناسبت روز کارمند لزوم هم افزایی دستگاه های اجرایی جهت احیای سفرهای دریایی از دروازه ملل/ اشتغال نیروی های بومی در پروژه های عمرانی بندر شهید بهشتی/همت والای بندر چابهار در توسعه زیرساخت ها با عملیات تیم تخصصی بندر چابهار شناور به گل نشسته از ساحل جدا شد پیام تبریک مدیرکل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان به مناسبت هفته دولت تداوم انتقال محموله های ترانزیتی گندم اهدایی هند به افغانستان از طریق بندر چابهار/هم افزایی دستگاه های اجرایی استان لازمه پایداری ترانزیت کالا نشست رئیس و اعضای هیأت علمی دانشگاه علم و صنعت در بندر شهید بهشتی چابهار/ارتقاء دانش فنی مدیران و کارکنان بندر چابهار صادرات اولین محموله سنگ کوپ مرمر از طریق بندر شهید بهشتی چابهار/ استفاده از ظرفیت های استراتژیک بندر چابهار برای صادرات کالای معدنی
در حالی که ظهر امروز جلسه ویژه رسیدگی به شرایط دریاچه ارومیه برگزار می شود، یک عضو کمیسیون کشاورزی خواهان شتاب بخشیدن به طرح نجات دریاچه ارومیه شد.

 عضو کمیسیون کشاورزی در مجلس خطاب به وزیران نیرو و جهاد کشاورزی گفت:با مدیریت آبهای سطحی و تقویت سفره‌های آب زیر زمینی می‌توان از خشکسالی دریاچه ارومیه و سایر دریاچه‌های زیر زمینی که اکنون در شرایط بحران قرار دارند،جلوگیری کرد.

محمدرضا حاجی‌اصغری با یادآوری بارندگی‌های اخیر در کشور،به  ایلنا گفت:براساس آمار منتشر شده از سوی شرکت منابع آب ایران با رسیدن جبهه هوای سرد و بارش‌زا، روند خشکی دریاچه ارومیه متوقف شده و آب سطحی دریاچه افزایش یافته است.

وی افزود:برای نجات دریاچه ارومیه برنامه بلند مدت و کوتاه مدت فراوانی پیشنهاد شده است که تقویت حوضه آبریز دریاچه با روی ابر‌ها استفاده بهینه از روان آبهای موجود و جلوگیری از احداث سدهای جدید در حوضه آبریز از جمله آن است.

وی ادامه داد:هدایت آبهای مرزی از کردستان، آذربایجان غربی، هدایت آب رودخانه ارس به دریاچه و تامین اعتبارات بیشتر در بودجه سالیانه از جمله اقداماتی است که باید برای نجات دریاچه ارومیه در دستور کار قرار گیرد.

طرح نجات دریاچه ارومیه از خشکسالی قرار است امروزبا حضور وزیران نیرو و جهاد کشاورزی در کمیسیون کشاورزی مجلس بررسی شود. طرح نجات این دریاچه که هفته پیش تصویب شد، این هفته نهایی می‌شود.

افزایش ۵۰۰ میلیارد تومانی بودجه ارومیه

نماینده میانه درمجلس شورای اسلامی همچنین گفت:درجریان بررسی طرح نجات دریاچه ارومیه از خشکسالی پیشنهاد افزایش ۵۰۰ میلیارد تومانی بودجه این دریاچه در کمیسیون کشاورزی مطرح شد.»

وی خاطرنشان کرد:مجلس پیش بینی کرده است بخشی از بودجه از محل صندوق ذخیره ارزی و بخشی از سایر منابع متفرقه وزارت نیرو تامین شود.

۲ آذر ۱۳۹۰ ۱۴:۲۲
pmo |
کد خبر : ۹,۱۴۱
کلیدواژه ها: نجات دریاچه ارومیه 

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید