ورود 4 کشتی حامل نهاده های دامی از ابتدای مهرماه امسال در بندر چابهار/ تخلیه و بارگیری کالای اساسی؛ مهم ترین اولویت بندر چابهار/ لزوم توجه دولت به افزایش جریان مبادلات کالایی در چابهار برگزاری جشن هفته وحدت در بندر چابهار ارتقای ارتباطات دریایی کشور در گرو تکمیل و اجرای طرح جامع/ روند مثبت پیشرفت پروژه های زیرساختی بندر چابهار اولین جلسه کمیته مخابرات دریایی بنادر جنوبی کشور در بندر چابهار افزایش 63 درصدی عملیات تخلیه و بارگیری کالا در بندر چابهار نرم مثبت تخلیه و بارگیری کالاهای اساسی در بندر چابهار/بارگیری و خروج 70 درصد کالاهای اساسی تخلیه شده مانور امداد و نجات و اطفای حریق شناورهای سنتی در بندر چابهار برگزار شد پهلوگیری 6 کشتی حامل 340 هزار تن کالای اساسی در بندر چابهار/ خروج روزانه 2500 تن کالا از بندر چابهار برگزاری مانور آمادگی مقابله با آلودگی نفتی در بندر چابهار تسهیلات ویژه به خطوط کشتیرانی و سرمایه‌گذارانی که کالای صادراتی و وارداتی خود را از طریق چابهار عبور دهند/ شناسایی فرصت های سرمایه گذاری در بندر شهید بهشتی چابهار/ عزم خوبی برای رونق چابهار شکل گرفته است
در حالی که ظهر امروز جلسه ویژه رسیدگی به شرایط دریاچه ارومیه برگزار می شود، یک عضو کمیسیون کشاورزی خواهان شتاب بخشیدن به طرح نجات دریاچه ارومیه شد.

 عضو کمیسیون کشاورزی در مجلس خطاب به وزیران نیرو و جهاد کشاورزی گفت:با مدیریت آبهای سطحی و تقویت سفره‌های آب زیر زمینی می‌توان از خشکسالی دریاچه ارومیه و سایر دریاچه‌های زیر زمینی که اکنون در شرایط بحران قرار دارند،جلوگیری کرد.

محمدرضا حاجی‌اصغری با یادآوری بارندگی‌های اخیر در کشور،به  ایلنا گفت:براساس آمار منتشر شده از سوی شرکت منابع آب ایران با رسیدن جبهه هوای سرد و بارش‌زا، روند خشکی دریاچه ارومیه متوقف شده و آب سطحی دریاچه افزایش یافته است.

وی افزود:برای نجات دریاچه ارومیه برنامه بلند مدت و کوتاه مدت فراوانی پیشنهاد شده است که تقویت حوضه آبریز دریاچه با روی ابر‌ها استفاده بهینه از روان آبهای موجود و جلوگیری از احداث سدهای جدید در حوضه آبریز از جمله آن است.

وی ادامه داد:هدایت آبهای مرزی از کردستان، آذربایجان غربی، هدایت آب رودخانه ارس به دریاچه و تامین اعتبارات بیشتر در بودجه سالیانه از جمله اقداماتی است که باید برای نجات دریاچه ارومیه در دستور کار قرار گیرد.

طرح نجات دریاچه ارومیه از خشکسالی قرار است امروزبا حضور وزیران نیرو و جهاد کشاورزی در کمیسیون کشاورزی مجلس بررسی شود. طرح نجات این دریاچه که هفته پیش تصویب شد، این هفته نهایی می‌شود.

افزایش ۵۰۰ میلیارد تومانی بودجه ارومیه

نماینده میانه درمجلس شورای اسلامی همچنین گفت:درجریان بررسی طرح نجات دریاچه ارومیه از خشکسالی پیشنهاد افزایش ۵۰۰ میلیارد تومانی بودجه این دریاچه در کمیسیون کشاورزی مطرح شد.»

وی خاطرنشان کرد:مجلس پیش بینی کرده است بخشی از بودجه از محل صندوق ذخیره ارزی و بخشی از سایر منابع متفرقه وزارت نیرو تامین شود.

۲ آذر ۱۳۹۰ ۱۴:۲۲
pmo |
کد خبر : ۹,۱۴۱
کلیدواژه ها: نجات دریاچه ارومیه 

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید